Kaheksa Tallinna Humanitaargümnaasiumi õpetajat osalevad sellel kooliaastal väliskoolitustel. Siin blogis kirjutavad nad kõigest sellest, mis seoses koolitustega südamel. Juttu tuleb nii ootustest koolitusele kui sellest, kuidas koolitusel läks ja mida õpiti.

Kõik osalejad viivad pärast koolitust läbi ka tegevusuuringu, kus katsetavad, kuidas ja mis tingimustel õnnestub õpitut Tallinna Humanitaargümnaasiumi koolikeskkonda lõimida.

Ja kindlasti ei jää koolituste lõpus tulemata ka üks põnev kogemuste vahetamise seminar kooliperele. Kuidas see läheb, sellest kirjutame ka!

Põnevat lugemist kõigile!


P.S. Väliskoolitustel osalemine on võimalik, sest saime toetust Euroopa Liidu programmist Erasmus+.


teisipäev, 17. oktoober 2017

Bolognas stressiga toimetuleku kursus 15.-21. oktoober 2017



1. päev - lend, mis pakub kauneid vaateid.















2. päev – tutvume omavahel:  4 osalejat Rumeeniast, kõik ühest maakoolist;
                                                 1 osaleja  Ungarist;
                                                 1 osaleja  Eestist – mina
Tutvumine on kiire ja pealiskaudne, kuna koguneme lõunale ja  linnaekskursioonile minekuks. Päev on planeeritud kogunemiseks, nii et programm on vaba.
Bologna – kahe torni, ehituskaarte ja punase linnana tuntud paik. Bologna ülikool (asutatud 11. sajandil) on vanim Euroopas. Külastame San Giacomo Maggiore (romaani ja gooti stiilis) ja San Petronio kirikut (1390; gooti stiilis). Naudime sooja ilma ja pilvitut taevast, longime linnatänavail ning imetleme keskaegse linna atmosfääri ja arhitektuuri.  Samuti kiidetakse meile siinset kööki – pasta, lasanje, ravioolid. Maitseme ja kiidame.


 













3. päev – esimene kursuse päev. Tööpäev. Viibime terve päev (kell  9.- 17.00) hotelli konverentsikeskuses ja töötame.
Kokkuleppeliselt meid pildistatakse ja filmitakse. Seega saan keskenduda tööle ja ootan hiljem fotosid ning videod meie koolitusest.
Kuulame loengut stressi definitsioonist (hea ja halb stress), põhjustest, teguritest, tasemetest, bioloogilistest aspektidest, sümpomitest ja stressiga toimetuleku  võimalustest. Meid kaasatakse mõtlema ja kaasa rääkima ajurünnakuga. Päeva lõpuks teeme juba stressi maandavaid hingamisharjutusi  ning keha lõdvestavaid pingutus –, lõdvestustreeninguid.